Velnio Malunas


Go to content

 

 

 

.

 

Mūsų veislynas įsikūręs gražiame Lietuvos uostamiestyje – Klaipėdoje. Velnio malūnas Lietuvos kinologijos draugijoje buvo įregistruotas prieš beveik 30 metų, kuomet mes žavėjomės vokiečių aviganių veisle. Magiškas veislyno pavadinimas kilo iš pagoniškojo tikėjimo lietuvių tautosakos. Velnias, lietuvių liaudies mitologinėse sakmėse ir pasakose – gundo žmogų atiduoti jam sielą. Mūsų mylimi keturkojai draugai turi labai panašią sąvybę - viesulu įsiveržti į žmogaus gyvenimą ir akimirksniu pavogti jo širdį :) ...jau daugybę metų mano širdis priklauso stulbinančio grožio gamtos kūriniui - vilkui.
Didinga haskių išvaizda, savarankiškumas, primityvi prigimtis, protingas žvilgsnis, nenumaldoma jėga ir tuo pačiu elegancija... pakerėjo mane kartą ir jau žinau – visiems laikams. Po to, kai 2005 metų pavasarį, mano gyvenime atsirado pirmasis sibiro haskis Tajga z Tarnawskiej Riwiery "Taiga", viskas apsivertė aukštyn kojomis. Su Taiga pradėjau dalyvauti šunų parodose, domėtis šunų kinkymu, sportuoti. Ši kalytė mums ypatinga. Galima tvirtai teigti, kad ji mūsų veislyno pradžių pradžia. Su ja susilaukėme pirmos Sibiro haskių šuniukų vados.


..


Keletą metų gilindama savo žinias apie šią veislę, šunų veisimą, parodas, bendraudama su šios veislės mylėtojais bei ilgamečiais veisėjais, pradėjau svajoti apie naujų linijų, išskirtinės išvaizdos, visame pasaulyje žinomų ir garsių sibiro haskių veislynų palikuonis. Po ilgų ieškojimų ir derybų mano svajonėms buvo lemta išsipildyti! Palaipsniui mūsų šeimą papildė dar keletas haskių, iš Amerikos, Kosta Rikos, Ispanijos ir kitų šalių. Šiuo metu auginame 10 sibiro haskių. Jie yra pilnaverčiai mūsų šeimos nariai. Mes gyvename visi kartu ir didžiąją laiko dalį leidžiame kartu. Intensyviai dalyvaujame šunų parodose bei kinkymo sporto varžybose. Visi mūsų šunys yra čempionai, pagal amžių. Kinkinių sporte didžiuojamės iškovoję nemažai pergalių. Vienas ryškiausių laimėjimų yra 2011 metais mūsų ketvertuko iškovotas tarptautinių daugiaetapių varžybų "Baltic Cup 2011" nugalėtojo titulas! Esame dažni svečiai įvairiuose renginiuose vaikams. Mėgstame daug keliauti ir pramogauti visi kartu. Labai mylime savo šunis, gerbiame juos ir esame dėkingi jiems, už patirtą džiaugsmą šunų parodose, kinkinių varžybose, už atsidavimą ir draugystę, už nepaprastai daug malonių akimirkų ir už jų besąlygišką meilę mums.


..


Mūsų šuniukų vados gimsta ir auga namuose, kartu su mumis. Gyvenimo patirčių semiasi ir visko mokosi iš suaugusių gaujos narių, taip pat socializuojasi ir pratinasi prie naujų, į svečius atvykusių žmonių. Didžiulį dėmesį skiriame sveikatai ir kruopščiai analizuojame būsimų palikuonių kilmę. Tiriame savo veisiamų šunų sveikatą ir turime tai patvirtinančius dokumentus. Atsakingai renkamės naujus namus, pas mus gimusiems šuniukams. Mūsų tikslas ne kiekybė, o kokybė.
Mūsų veisimo šuniukai gyvena įvairiose pasaulio šalyse. Jie turi nuostabias mylinčias šeimas, gyvena laimingą gyvenimą, dalyvauja tiek šunų parodose, tiek varžybose. Didžiuojamės savo vaikais pasiekusiais puikių rezultatų parodose. Didžioji dalis jų yra Best In Show, Best In Group nugalėtojai ir įvairių šalių Čempionai. Keletas mūsų veisimo šuniukų gyvena su mumis, tam, kad galėtume tęsti veislyno darbą su mūsų mylimomis linijomis.

 

..

 
Sibiro haskių laukinė prigimtis ir užburianti energija
suformavo bendrą energetinį
bei dvasinį pasaulėlį mūsų namuose ir širdyse...
Jaučiamės palaiminti, kad būtent mes buvome atrinkti būti jų gyvenimo žmonėmis.


Gyvenimas su haskiais, tai kiekviena diena kupina įdomios veiklos, geros nuotaikos ir trykštančios energijos, netikėtų staigmenų ir nepatirtų nuotykių skriejant kinkiniu miško takais... Be jų būtų nyku ir tuščia. Aš jau nebeįsivaizduoju nei vienos dienos be haskių zyzimo, zujimo aplink kojas, įmantrios kalbėsenos, jų šypsenos ir spindinčių akių. Jų gilus žvilgsnis ir uodegos vizginimas kviečia – gyventi, kiekvieną rytą... kiekvieną dieną... su jais aš jaučiu, kad laikas neina pro šalį ir svajoju, kad para būtų bent keturiomis valandomis ilgesnė :)


.


Nėra žodžių, kurie galėtų perteikti širdingiausią pagarbą ir dėkingumą, mūsų draugams ir šunų veisėjams: Tarnawskiej riviery, Paracortus, Winter melody, Jo-Kar, Lancelot, Zaltana, Sno-Magic, Winterfrost veislynams – ačiū visiems už pasitikėjimą, tikėjimą, draugystę ir nuoširdumą. Ačiū Marijai Zemlianskajai, už kantrybę, ruošiant mūsų haskius ringui ir profesionalų jų pristatymą parodose. Dėkojame Lietuvos sporto su šunimis klubo "Fluidus" prezidentui Arnoldui Akelaičiui, už daugybę naudingų patarimų apie sportą su šunimis, už įkvėpimą, pastūmėjimą naujam polėkiui, už nuoširdų palaikymą. Veislyno Winter Melody savininkams - Ewa ir Jose Luis, dėkojame už pagalbą ir patarimus, ačiū už tai, kad esate nuoširdūs, geri ir draugiški. Ačiū mamai :) ir visiems mūsų artimiesiems bei draugams už tai, kad esate kartu!

Ši svetainė dedikuojama Velnio malūno sibiro haskiams. Linkime geros nuotaikos vartant puslapius apie mūsų augintinius, užsiėmimus su jais bei nuotraukų galerijas.


Ingrida

 

 

 


Back to content | Back to main menu